СЕМІНАР-ТУР ДО СЛОВАЧЧИНИ

 СЕМІНАР-ТУР В СЛОВАЧЧИНУ

(ЛЬВІВ-КОШИЦЕ-ПОПРАД-ЛЕВОЧА-ЛЬВІВ)

виїзд зі Львова 26 липня  

 

ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ ВЧИНЕННЯ НОТАРІАЛЬНИХ ДІЙ. 

ЗЕМЕЛЬНЕ ЗАКОНОДАВСТВО. ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЯ.

                      

Програма семінару:

 1. Зміни до порядку вчинення нотаріальних дій (Наказ МЮУ № 3851/5).
 2. Отримання інформації про місце реєстрації осіб шляхом взаємодії з територіальною громадою. Чи достатньою є заява відчужувача для встановлення права користування нерухомістю малолітньою особою?
 3. Алгоритм передачі спадкових справ для ведення іншому нотаріусу.
 4. Доступ нотаріусів до Єдиного державного демографічного реєстру.
 5. Застосування оцінки майна при вчиненні нотаріальних дій на виконання статті 172 Податкового кодексу України. Перевірка достовірності звітів про оцінку майна.
 6. Накладення заборони нотаріусом на грошові суми в процесі примусового продажу акцій відповідно до Закону України «Про акціонерні товариства». Договір рахунку умовного зберігання (ескроу).
 7. Земельне законодавство в нотаріальній практиціі.
 8. Нотаріальне посвідчення договорів відчуження земельної ділянки. Істотні умови договору (ст. 132 ч. 2 ЗК). Момент переходу права власності.
 9. Поділ, виділ, та об’єднання земельних ділянок. Особливості нотаріального посвідчення договору про поділ земельної ділянки яка є спільною власністю кількох фізичних осіб .Проблемні питання щодо земельних ділянок, які отримані в порядку приватизації співвласниками на праві спільної сумісної власності .Рекомендації.
 10. Правове регулювання відчуження частин та часток земельних ділянок. Проблемні питання та шляхи їх вирішення.
 11. Державна реєстрація речових прав на землю та їх обмежень – проблемні питання.
 12. Оренда землі, земельних часток (паїв). Проблемні питання та деякі аспекти нотаріального оформлення.
 13. Сервітут земельний та особистий. Суперфіцій та емфітемзис – підстави щодо їх виникнення, припинення.
 14. 7.Особливості обігу земель сільськогосподарського призначення.
 15. Мораторій на відчуження земель для товарного сільськогосподарського виробництва та земельних ділянок, виділених в натурі власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства.
 16. Порядок міни мораторних земельних ділянок.

ІІІВикористання відомостей ДЗК. Проблеми та шляхи їх вирішення.

 1. Як діяти коли інформація з ДЗК суперечить інформації в документах, які посвідчують право на земельну ділянку?
 2. Як змінився порядок обміну інформацією ДЗК з ДРП.
 3. Диференціація помилок в ДЗК. Що сьогодні можливо виправити і як?
 4. Проблемні питання взаємодії ДЗК і ДРП.
 5. Правила застосування грошової оцінки земельної ділянки при відчуженні та спадкуванні.

ІV. Зміни Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (Постанова Кабінету Міністрів України №925 «Деякі питання удосконалення механізмів захисту речових прав на земельні ділянки»).

 1. Державна реєстрація земельної ділянки. Уникнення подвійної оренди.
 2. Державна реєстрація права оренди земельної ділянки.
 3. Зміни в договір оренди. Пролонгація договорів, які укладені до 2013 року.
 4. Як не стати жертвою рейдерів: ефективні заходи протидії і попередження.
 5. Перенесення інформації з ДЗК до ДРП про співвласників земельної ділянки.
   МАРТИНЮК О.А. – заступник директора Департаменту приватного права – начальник управління нормативно-правового та методичного забезпечення нотаріату Міністерства юстиції України. Автор чисельних статей в профільних виданнях. Тривалий час працювала в Держгеокадастрі, займала посаду начальника відділу інформаційного забезпечення земельного державного кадастру. Експерт-тренер з питань вирішення земельних спорів Національної школи суддів. Доктор філософії у галузі права, має значний викладацький досвід.
 1. V. Договори у спадковому праві.
 2. Про зміну черговості одержання права на спадкування (ст. 1259 ЦКУ).
 3. Про зміну розміру часток у спадщині (ст. 1267 ЦКУ).
 4. Про поділ спадщини (ст. 1278 ЦКУ).
 5. Спадковий договір (гл. 90 ЦКУ).

  VІ. Заміна набувача за договором довічного утримання (догляду).

 1. Внаслідок укладання договору (ст. 752 ЦКУ).
 2. Внаслідок смерті набувача (ст. 757 ЦКУ).

  VІІ. Особливості укладання договору купівлі-продажу нерухомості з розстроченням платежу.

   ЧУЄВА О.Д. приватний нотаріус, автор чисельних публікацій в профільних виданнях

 Учасникам семінару видається сертифікат!

Родзинкою семінару є можливість спілкування з лектором впродовж всього туру.

В кожного учасника буде час і можливість в невимушеній спокійній атмосфері обговорити всі проблемні питання, одержати індивідуальні відповіді. Додатковий плюс – це спілкування з колегами. Учасниками туру є нотаріуси і реєстратори, члени їх сімей, співробітники державних органів, зацікавлені юристи.

Програма туру:

26 липня 2018 р.
День 1:

Словаччина: перше знайомство!

07.00 Зустріч групи на залізничному вокзалі м. Львів. Від’їзд комфортабельним автобусом. Транзит по території України. Перетин українсько-словацького кордону.

Ось вона – Словаччина! Країна високих гір, термальних вод, смачного пива і низьких цін. Тут немає великих мегаполісів і всесвітньовідомих музеїв, але прекрасне чисте повітря, велика кількість заповідних зон, гірські річки та смачна національна кухня роблять цю країну вкрай привабливою для багатьох жителів Європи. Недарма Словаччина вважається однією з найбільш екологічно чистих країн Євросоюзу.

Після 15.00 – переїзд в м. Кошице. Оглядова екскурсія по місту Кошице.

Почати знайомство з містом варто з собору святої Єлизавети Угорської. Він розташований в самому центрі. Святиню збудували півсторіччя тому. З тих пір її орнаментований дах і величні шпилі – головний символ Кошице. Поруч з собором – будівлі найстарішої частина міста. Зокрема, знаменитий Оперний театр, якому вже більше ста років. Музику в цьому місті дуже люблять. Теплими вечорами для всіх меломанів оркестр грає просто на вулиці.

Спів постійно звучить біля фонтану в Кошице. Власне, його і називають музичним фонтаном.

Прогулятися вузькими вуличках і вздовж стародавніх стін Кошице – вже само по собі задоволення. Воно подвоюється, якщо врахувати, що звідусіль будуть йти спокусливі аромати. Мешканці Кошице люблять смачно поїсти. Обов’язково спробуйте солодощі в місцевих кондитерських – смак незабутній!

Вільний час в місті. За бажанням – вечеря.

Можливе відвідування унікального старовинного кельтського ресторану (так, в Словаччині!), Де при світлі свічок Ви можете спробувати смачне місцеве пиво.

Переїзд в Попрад. Поселення в готель після 21.00. Ночівля.

27 липня 2018 р.
День 2:

Дивовижна природа Словаччини!

Сніданок у готелі.

Запрошуємо у поїздку на високогірне озеро Штребске Плесо – кажуть, що побувати в Словаччині і не зробити фото на цьому озері, це все одно, що побувати в Парижі і не зробити фото біля Ейфелевої вежі. Ви відчуєте магію цього місця, як ніби озеро живе, і разом з природою і лісом творить неймовірну комбінацію повного відчуття життя і щастя.

Після прогулянки біля озера – екскурсія в Белянську печеру з гідом (вхідні квитки – 8 євро).

Це найбільша печера Високих Татр, розташована на території Татранського національного парку, на північних схилах гір.

Першими в надра цієї гори заглянули золотошукачі в середині XVIII сторіччя. Невеликі запаси золота швидко вичерпалися, і тепер в печеру приходять помилуватися похмурими залами, прикрашеними сталактитами і сталагмітами. До входу в підземне царство веде стежка довжиною близько кілометра, при цьому доведеться підніматися в гору. Протяжність самої печери – 3829 м, але для екскурсій відкриті тільки 1370 м. Якщо навіть ви прийдете сюди в теплий сонячний день, підземелля зустріне вас холодом – температура тут тримається на рівні 5,0-6,3 ° C.

Прогулянка по Білянськії печері займає близько 70 хвилин. Перепад висот становить 125 метрів, і під час екскурсії доведеться подолати 866 сходинок. Маршрут йде по колу, так що ви постійно будете подорожувати по новим коридорам і потрапляти в незнайомі зали. Екскурсовод візьме на себе відповідальність за те, щоб ніхто не заблукав, а ви всю свою увагу можете зосередити на дивовижних спорудах, утворених водою. Застиглі водоспади, кам’яні бурульки, що стирчать з води, вапнякові напливи роблять це місце зачарованим, казковим. Одна з створених природою статуй отримало назву «Пізанська вежа» – за дивовижну схожість з цією архітектурною пам’яткою. У Музичному залі можна послухати пісню крапель води, а що дало назву Пальмовій залі або Кактусовому гаю, цікаво спробувати здогадатися на місці.

Повернення в Попрад. Вільний час.

Після насиченого дня пропонуємо відвідати аквакомплекс «Aquaсity» в Попраді (вх. Квиток – 19 євро). Аквапарк в Попраді розташований в самому місті. АКВАСІТІ – це купання в термальних басейнах (критих та відкритих), унікальне лазерне шоу, розважальні гірки та багато іншого … Це все, що потрібно для розслаблення після дня на свіжому повітрі.

Повернення в готель. Ночівля.

28 липня 2018 р.
День 3:

Стародавні замки і терми Словаччини!

Сніданок у готелі.

Переїзд в містечко Оравскій Подзамок. Відвідування фортеці Оравський Град (вх. Квиток – 7 EURO).

Одним з приголомшливих творінь середньовічних зодчих є Оравський замок. Він розташований на березі річки Орави на 112-метровій скелі … Замок ніби висить вертикально над рікою, і саме це розташування дало йому ще одну назву – «орлине гніздо». Замок знаходиться в дуже красивому і мальовничому місці. З його древніх балконів і майданчиків відкривається чудовий краєвид долини річки Орава, на містечко Оравський-Подзамок.

Похмурий, середньовічної образ Оравського замку привертає до нього кіношників з усього світу, зйомки ведуться майже не припиняючись. Тут були зняті багато сцен з раннього фільму про Дракулу – «Носферату: Симфонія жаху».

Замок є одним з найбільших кріпосних комплексів Європи. Ця чудова будівля зведена в різних архітектурних стилях: від романського, готичного, до ренесансу, бароко та романтизму. Замок дуже старий. Його будівництво почалося в середині XIII ст. і завершилося в XVII в. Оравський град – це ефектна композиція з трьох окремих будівель – 3 рівнів. Будувався замок зверху, тобто найдавніший – верхній рівень. Будова складається з 2 поверхів, величезних і довгих. По всьому периметру розташовані вікна, для оборони і світла і невеликі поглиблення в товстих стінах, схожі на алькови, обладнані лавами і кріслами.

Після завершення екскурсії по замку, можна спробувати крафтового словацького пива сімейної пивоварні біля замкової гори.

Переїзд в Ліптовський Мікулаш. Відвідування всесвітньовідомого термального комплексу Татраландія (вхідний квиток – 23 євро).

Серцем всієї Татраландії є джерело термальної води, що витікає з глибини більше 2500 м з температурою 60,70С. У вашому розпорядженні п’ять басейнів з теплою водою (36-38 С), які пропонують релаксаційні атракціони і програми – гідромасажі, “гейзери”, водні гойдалки, водні ліжи, водний волейбол і баскетбол, стіну для альпіністів з водоспадом і дитячі гірки. У теплій воді може відпочити кожен, хто потребує релаксації. Тепла мінеральна вода Татраландії вдячно впливає на руховий апарат і дихальні шляхи людини. Тому час, проведений в комплексі, це не тільки приємно, але і корисно!

За бажанням – після купання запрошуємо Вас на теплу і душевну вечерю в «Словацькій Розбійницькій Колибі» (додатково – 25 євро). Мисливські трофеї на стінах, старовинний камін, дерев’яні стіни, стільці, столи … У цей вечір ми скуштуємо тільки словацьку національну кухню: м’ясо або форель на грилі, «шигідинський гуляш», «кнедлі», сири з овечого або козячого молока, а також: Славацькугаздовську, Збойніцьку сливовиця, Татранський чай, а також місцеве пиво «Золотий Фазан» і «Шариш»!

Повернення в готель. Ночівля.

29 липня 2018 р.
День 4:

Середньовічні легенди Словаччини!

Сніданок у готелі. Виселення.

Переїзд в м. Левоча – колишній центр регіону Спиш, в минулому найбагатше місто регіону. Оглядова екскурсія по місту. У центрі міста дуже добре збереглася середньовічна площа, яку оточують близько 60 будівель в стилі готики і ренесанс. У костелі Св. Якуба (вх. Квиток – 2 EURO) знаходиться найвищий дерев’яний готичний вівтар в світі – робота видатного різьбяра Майстри Павла з Левочі. На Маріанськії горі знаходиться Маріанський костел, який є однією з 10-ти Базилік в Словаччині. У 2009 році місто включено до списку видатних світових культурних та природних цінностей ЮНЕСКО.

Від’їзд зі Словаччини. Переїзд до Львова. Прибуття після 23.00.

У вартість туру входит:

* лекційний матеріал;

* матеріали семінару і канцелярське приладдя;

*розміщення в готелі категорії 3-4 *;
*сніданки (шведський стіл);
*страхування;
*екскурсії по містах Кошице, Левоча;
*транспортні послуги за програмою;
*супровід представником компанії

Додатково оплачується

*додаткові екскурсії;
*особисті витрати;
*проїзд громадським транспортом;
*користування навушниками на екскурсіях;
*оформлення візи при необхідності;

Телефонуйте: (044) 222 62 10, 222-82-19

+380 66  455-60 53,  +380 98 457-63-71

За індивідуальним запитом ми запропонуємо Вам тур з проживанням в обраних Вами готелях, на зручний для Вас період, зручним для Вас транспортом (літак, автобус, поїзд, автомобіль).